Ben'e Dair

NURŞEN GÖRŞEN

1954 yılında Tire-İzmir’de doğdu. Akademik eğitimin gerekliliğine inanarak girdiği Buca Eğitim Fakültesinde sanat ve resim eğitimi aldı. 1992 ve 95 yıllarında Viyana Güzel Sanatlar Akademisinde ve Austria-Salzburg Yaz Akademisi Prof. Jorj Eisler Atölyesinde desen ve yağlıboya çalışmalarına katıldı. 1993-2006 yıllarında Sanat Tarihi ve Görsel Sanatlar eğitmenliği yaptı. İzmir ve Karşıyaka Milli Eğitim Müdürlüklerinin gerçekleştirdiği, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği olan "Sanatçı Öğretmenler" Sergilerine katıldı.

T.C. İzmir Valiliği il Kültür ve Turizm Müdürlüğü Devlet Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğü Sanat Eserleri Belirleme Komisyonunca; çalışmaları “sanat eseri niteliği’’ taşıdığını belirten SANATÇI Belgesi ile onurlandırıldı. 2006 yılında emekli oldu. Fotoğraf ve Photoshop çalışmalarına yoğunlaştı. 2007 Yılında Karşıyaka Atatürkçü Düşünce Derneğinde desen ve yağlıboya tekniği resim kurslarını başlattı, 2010 yılında Kültür ve Sanat Komisyon başkanlığını yürüttü. M.E.B. Özel Özefe Sanat Merkezinde, Resim çalışmaları yoluyla pedagojik ve kişisel gelişim üzerine ART TERAPİ seansları ekip çalışması içinde yer alarak, uzman psikiyatrist ve psikologlarla ortak çalışmalar yürüttü. Sanatçının görsel sanatlar ve sanat ortamları üzerine yazıları bir çok dergi ve yayın organında yer aldı. (Dergi sanat, sanal dergi, net yorum, izmirdesanat, mavi ada…)

Yurtiçi ve yurtdışında birçok sergilerde yer alan ve kişisel sergiler açan Görşen W-AFPIAAP-BARIŞ İÇİN SANAT Organizasyonu “Merhaba”da ve 2011 Mayıs I. Uluslararası Sanat Bienali - İzmir projesinde konuk sanatçı olarak yer aldı. 2011 Floransa Bienaline davet edildi.

''BEFRESİM'' Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Mezunları derneği üyesi olup halen atölyesi GörselDil Sanatevinde, Güzel Sanatlar Lise ve Fakültelerin yetenek sınavlarına öğrenci hazırlayarak sanat bölümüne öğrenci kazandırmakta ve resim ile ilgili her düzeyde uğraş veren toplu çalışmaları yönetmektedir.


İLETİŞİM : gorseldil@msn.com - http://nursengorsen.trart.net/

http://unitedstatesbiennaleartists.ning.com/profile/NursenGoersen

✩GörselDil Resim Atölyesi: Karşıyaka-İzmir ✩ 0505 759 2626

müzikli-abstrak

NÜ LER

heykeller

Fotoğraflar White & black

Klasik dönem resimler